Trwa blokada cieśniny Ormuz. W opinii ekspertów, sytuacja nie wróży dobrze, bo – jak zauważają – obie strony wyrażają przekonanie, że czas i presja działają na ich korzyść. Obserwujący konflikt zwracają uwagę, że Iran postrzega blokadę nie tylko jako strategię militarną ale też źródło dochodu. Według rzecznika irańskiej armii, nadzór Teheranu nad cieśniną „może nawet podwoić dochody Iranu z ropy naftowej”.
Fragment pochodzi z artykułu opublikowanego pod adresem: https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-impas-w-ormuz-dziala-na-rzecz-iranu-teheran-zarabia-na-tranz,nId,23478079
Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu









