Podział parapetów ze względu na sposób budowy

0
48
Podział parapetów ze względu na sposób budowy

Parapety, niezwykle istotny element wykończenia każdego okna, pełnią nie tylko funkcje estetyczne, ale także praktyczne. W zależności od potrzeb i wymagań inwestora, można wybrać spośród różnych rodzajów parapetów, które różnią się między sobą sposobem budowy. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej trzem typom parapetów, a mianowicie parapetom tradycyjnym, nakładkom komorowym oraz nakładkom renowacyjnym.

Parapety tradycyjne

Parapety tradycyjne to najbardziej popularny i powszechnie stosowany rodzaj parapetów. Są one wykonane z różnych materiałów, takich jak kamień, beton czy drewno. Oprócz tego dostępne są także parapety plastikowe. Ich konstrukcja opiera się na prostokątnym kształcie z zaokrąglonymi krawędziami, co sprawia, że są one łatwe w montażu i utrzymaniu czystości. Parapety te są montowane na stałe do ściany pod oknem za pomocą specjalnych kotew lub kleju. Dzięki temu zapewniają one solidne podparcie dla ramy okiennej oraz skutecznie chronią wnętrze budynku przed wilgocią i przeciągami.

Nakładki komorowe

Nakładki komorowe to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na szybką i prostą zmianę wyglądu parapetów, co potwierdza producent parapetów do domu.

Ich budowa pozwala na umieszczenie na istniejącym parapecie. Nakładki komorowe są wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak PVC, co sprawia, że są one lekkie, oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Ich montaż polega na nałożeniu nakładki na istniejący parapet i przytwierdzeniu jej za pomocą specjalnych klipsów lub kleju, wyjaśnia nasz rozmówca.

Nakładki renowacyjne

Nakładki renowacyjne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą odświeżyć wygląd swojego wnętrza bez konieczności demontażu istniejących parapetów. Są one wykonane z materiałów takich jak PVC i mają na celu zakrycie starego, zniszczonego parapetu. Ich montaż jest bardzo prosty – wystarczy przytwierdzić nakładkę do istniejącego parapetu za pomocą specjalnych klejów sylikonowych. Dzięki temu można szybko zmienić wygląd wnętrza oraz poprawić jego funkcjonalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here