Kopalnie węgla kamiennego będą stopniowo wygaszane, a ich tereny mają zyskać nowe życie. Rząd planuje wykorzystać je pod nowe inwestycje, które mają napędzić transformację Śląska. – To plan bardzo ambitny i wymagający finansowo – przyznał premier Donald Tusk w Raciborzu. Zyskać ma nie tylko region, ale też przemysł zbrojeniowy.
Fragment pochodzi z artykułu opublikowanego pod adresem: https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-slask-bedzie-traktowany-priorytetowo-premier-nie-ma-sensu-sz,nId,22431142
Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu









