Jak ostrzega wiceprezes ZUS Mariusz Jedynak w 2080 roku w Polsce na jednego pracującego przypadać będzie jeden emeryt. Już w najbliższej dekadzie z rynku pracy ubędzie ponad 2 mln osób, których nie zastąpią ani młodzi pracownicy, ani migranci. Jedynak wskazuje, że ratunkiem jest dłuższa aktywność zawodowa, niż wskazywałby na to wiek emerytalny.
Fragment pochodzi z artykułu opublikowanego pod adresem: https://biznes.interia.pl/finanse/video-wiceprezes-zus-w-2080-roku-na-jednego-emeryta-przypadnie-jed,nId,23478571
Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu









